KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12532043
nr 1253 2043
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1938, Landskap med träd. Olja på duk, 47x60
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 6 maj 2019
kl 20:51:35
30/4 12:24:13
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman